در حال بارگذاری ...
 • الهام پاوه نژاد بازیگر نمایش «شاه لیر»:

  حضور در یک ماراتن چهار ساعته را تجربه می کنم

  یکی از بازیگران اصلی نمایش «شاه لیر» با اشاره به دغدغه ها و انگیزه های حضورش در این اثر نمایشی از لزوم توجه بیشتر مدیران و مسئولان به حوزه سخت افزار تئاتر سخن گفت.

  به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، الهام پاوه نژاد بازیگر شناخته شده تئاتر، تلویزیون و سینما که این روزها در نمایش «شاه لیر» ایفاگر یکی از نقش های اصلی است، توضیح داد: حضورم در نمایش «شاه لیر» برای من به عنوان بازیگری که سالهای زیادی است در عرصه تئاتر فعالیت می کند، یک ماراتن واقعی است. ماراتنی که باید بتوانم انرژی خود را در یک نمایش چهارساعته تقسیم کنم تا تماشاگر لحظه ای خستگی را در صحنه حس نکند. البته وجه موسیقایی این کار هم برای دارای جذابیت فراوانی است که استاد نادر مشایخی و گروه اجرایی انصافا زحمت زیادی برای ساخت آن کشیده اند. کما اینکه در لحظاتی از نمایش این فضا ایجاد می شود که من با گروه موسیقی باید همراهی کنم و این برایم تجربه بسیار لذت بخش و البته سختی بود که امیدوارم مخاطبان نیز نسبت به بازی من روی صحنه واکنش مثبتی داشته باشند.

  وی ادامه داد: نمایش «شاه لیر» نیز مانند بسیاری از آثاری که تاکنون به عنوان بازیگر در آنها حضور داشتم، لحظاتی دارد که خارج از متن است و من باید تمام تلاش خودم را انجام دهم تا این لحظات با تجربه و دانش بازیگری، هدایت کارگردان و ارتباط با بازیگر مقابل به درست ترین شکل ممکن پیش روی مخاطب قرار گیرد تا شخصیت به شکلی درست، اصولی و بر اساس قواعد بازیگری روی صحنه اجرا شود. این نوع حضور از نگاه من یک کشف و شهود است که با کمک دکتر دلخواه ،مهدی سلطانی و حمیدرضا هدایتی بسیار خوب انجام گرفت. به هر حال حضورمن در این نمایش اتفاق خوشایندی است که حضور در کنار هنرمندان شناخته شده تئاتر ایران و همراهی یک گروه جوان و مستعد تئاتر که بسیاری از آنها در محضر استادان بزرگ تئاتر نبودند فضای ارزشمندی را فراهم کرد.

  پاوه نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت توجه بیشتر به تجهیز سخت افزارها در تئاتر اشاره کرد و گفت: حضور در نمایش «شاه لیر» فارغ از اتفاقات ارزشمندی که برایم رقم زد، اما یک نکته مهم دیگر را هم به من ثابت کرد. اینکه وقتی یک اثر نمایشی استاندارد 4 ساعت هم زمان داشته باشد، می تواند تماشاگر را تا آخرین لحظه همراه خود کند. اما این روند زمانی می تواند به طور کامل محقق شود که در کنار اجرای یک نمایش، سخت افزارهای تئاتری از جمله صندلی، تهویه و مواردی از این دست نیز در شکل استانداردهای خود قرار گرفته باشد و من امیدوارم روزی بتوانیم به این شرایط مطلوب در تئاتر شهر و تالارهای دیگر برسیم.

  نمایش «شاه لیر» نوشته ویلیام شکسپیر، تهیه کنندگی، طراحی و کارگردانی مسعود دلخواه، آهنگسازی نادر مشایخی و بازی مهدی سلطانی، الهام پاوه نژاد، بهاره رهنما، خسرو شهراز، رحیم نوروزی، محمدصادق ملک، ناصر عاشوری، محمدرضا علی اکبری، حمیدرضا هدایتی، محمد صدیقی مهر، محبوبه تفضلی، یلدا قشقایی، سجاد بابایی، محمد صادقی، امیرحسین سرداریان، حسین ابراهیمی، سعید عظیمی، سپاس رضایی، افشین حسنلو، فربد غفاری، محمد پیرالیاس، رضا ایزدخواه، منصور تمیزی فر، حمیدرضا جهانگیری، سعید مصطفایی، میلاد پاک سرشت، حامد عباس پور، حامد آرامی، مجید قنبری، سارا خسروی، الهام قندهاری هر روز ساعت 18 در تالار اصلی تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتراست.

  برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com   مراجعه کنید.
  نظرات کاربران