در حال بارگذاری ...
 • با معرفی برگزیدگان؛

  نمایشگاه پوسترهای «شاه لیر» افتتاح شد ؛ تلاش برای حمایت از طراحان پوستر

  مراسم افتتاحیه نمایشگاه و مسابقه پوسترهای منتخب نمایش «شاه لیر» در حالی برگزار شد که نفرات برگزیده این رویداد طی مراسمی در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر معرفی شدند.

  به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مراسم افتتاحیه نمایشگاه و مسابقه پوسترهای منتخب نمایش «شاه لیر» روز چهارشنبه هفتم آذر ماه با حضور تعدادی ازهنرمندان در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، این در حالی است که همزمان با برگزاری این رویداد از نفرات برگزیده مسابقه نیز طی مراسمی قدردانی به عمل آمد.

  مسعود دلخواه تهیه کننده و کارگردان نمایش «شاه لیر» در ابتدای این مراسم بیان کرد: همان طور که علاقه مندان تئاتر می دانند، گروه نمایش «تئاتر تجربی تهران» سال 95 همزمان با اجرای نمایش «بیگانه» در تالار چهارسو چنین مسابقه ای را برگزار کرد که خوشبختانه با استقبال خوب هنرمندان نیز مواجه شد. حال برای دومین بار است که این رویداد همزمان با اجرای نمایش «شاه لیر» در تالار اصلی با هدف حمایت از طراحان پوستر و بروشور آثار نمایشی تدارک دیده شده که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.

  وی ادامه داد: پس از انتشار فراخوان مسابقه پوسترهای منتخب نمایش «شاه لیر» بیش از 180 اثر به گروه اجرایی ارسال شد که ازاین تعداد از 20 طرح برای حضور در نمایشگاه انتخاب و چهار اثر نیز به عنوان آثار برگزیده اول، دوم و سوم معرفی شدند. به هر حال این رویداد اقدامی برای معرفی هنرمندان مستعد و جوانی است که سالهاست در حوزه های مختلف کار می کنند و می تواند با چنین برنامه ای فضایی برای معرفی هنر خود داشته باشند.

  کارگردان نمایش «شاه لیر» گفت: طی برنامه ریزی های انجام گرفته ، علاوه بر اینکه بیست اثر منتخب در روزهای اجرای نمایش «شاه لیر» برای عموم علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود، هر روز یک اثر نیز به عنوان کار منتخب در فضای مجازی بارگذاری و به سایر مخاطبان معرفی می شود که تصور می کنم این اقدام می تواند بهتر از هر جایزه مادی برای برگزیدگان باشد. البته ما در این مسابقه به هنرمند برگزیده اول مبلغ یک میلیون تومان، هنرمند برگزیده دوم پانصد هزارتومان و هنرمندان برگزیده سوم مبلغ 250 هزار تومان تقدیم می کنیم که امیدوارم بتواند مقدمه ای برای موفقیت های دیگرشان باشد.

  محسن غلامی دبیر نمایشگاه و مسابقه پوسترهای منتخب نمایش «شاه لیر» هم بعد از صحبت های دلخواه ضمن معرفی مهدی فاتحی ،سینا افشاری و دبیر نمایشگاه به عنوان اعضای هیات داوران گزارشی را از روند برگزاری مسابقه  پوسترهای منتخب نمایش «شاه لیر» ارائه داد. این در حالی است که بعد از این بخش سید محمد مهدی موسوی هنرمند برگزیده اول، فاطمه آزادی هنرمند برگزیده دوم و امین قنبری و مریم قاسمی  به عنوان هنرمندان برگزیده سوم مسابقه جوایز خود را در حضور نادر مشایخی، انوشیروان میرزایی و مسعود دلخواه دریافت کردند.

  نمایش «شاه لیر» نوشته ویلیام شکسپیر، تهیه کنندگی، طراحی و کارگردانی مسعود دلخواه، آهنگسازی نادر مشایخی و بازی مهدی سلطانی، الهام پاوه نژاد، بهاره رهنما، خسرو شهراز، رحیم نوروزی، محمدصادق ملک، ناصر عاشوری، محمدرضا علی اکبری، حمیدرضا هدایتی، محمد صدیقی مهر، محبوبه تفضلی، یلدا قشقایی، سجاد بابایی، محمد صادقی، امیرحسین سرداریان، حسین ابراهیمی، سعید عظیمی، سپاس رضایی، افشین حسنلو، فربد غفاری، محمد پیرالیاس، رضا ایزدخواه، منصور تمیزی فر، حمیدرضا جهانگیری، سعید مصطفایی، میلاد پاک سرشت، حامد عباس پور، حامد آرامی، مجید قنبری، سارا خسروی، الهام قندهاری هر روز ساعت 18 در تالار اصلی تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتراست.

  برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com   مراجعه کنید.

   
  نظرات کاربران