در حال بارگذاری ...
 • یکشنبه 30 دی ماه؛

  کتاب«مونو/شورایی و گفت و گو با مردم» در تئاتر شهر رونمایی می شود

  مراسم رونمایی از کتاب «مونوشورایی و گفت و گو با مردم» روز یکشنبه ۳۰ دی ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

  به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، مراسم رونمایی از کتاب «مونو/شورایی و گفت و گو با مردم» نوشته آریان رضایی ساعت 18 روز یکشنبه 30 دی ماه با حضور تعدادی از هنرمندان از جمله  رضا گوران، کیومرث مرادی و حمیدرضا نعیمی در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

  کتاب «مونو/شورایی و گفت و گو با مردم» به نویسندگی آریان رضائی که در ۲۲۶ صفحه  برای مخاطبان عرضه شده، حاصل ۷سال از تجربیات گروه «مونو/شورایی» در زمینه تئاتر تعاملی و کار و پژوهش روی روش‌های تئاتری آگوستوبوآل کارگردان برزیلی است.

  آریان رضائی در مقدمه این کتاب نوشته است: «تئاتر مونو/شورایی دریچه‌ای نو و رویکردی نوین برای آنالیز و بازخوانی دوباره‌ی تئاتر ستم‌دیدگان در ایران است. جریانی که با تلقی‌های نادرست از روش‌های آگوستو بوآل و ابهامات موجود مبارزه و از هر نوع سکوت و عزلت پرهیز می‌کند تا همه صدای مردم را در تئاتر بشنوند؛ راه را بر انکار تئاتر ستم‌دیدگان می‌بندد و در عین‌حال قابلیت‌ها و کاربردهای بی‌شمار و البته ناگفته و ناشناخته‌ی آن‌را نمایان می‌سازد.

   تئاتر ستم‌دیدگان فقط یک تئاتر خیابانی رایج نیست؛ بلکه جادوی آن می‌تواند همه‌ی فضاهای موجود از کافه و آپارتمان تا پلاتو و تماشاخانه‌های حرفه‌ای تئاتر را منقلب کرده و هر جایی را به فضای زیبایی‌شناختی و بستری برای توانمند سازی مردم تبدیل کند»

  برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com   مراجعه کنید.
  نظرات کاربران