در حال بارگذاری ...
 • سه شنبه 23 بهمن ماه صورت گرفت؛

  استقبال مدیران، مخاطبان و هنرمندان از آثار دومین روز جشنواره تئاتر فجر

  سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در دومین روز برگزاری خود شاهد استقبال مخاطبان و هنرمندان از آثار به صحنه رفته در این روز بود. در این روز سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری در سالن سایه به تماشای نمایش «چکامه‌هایی که حباب می‌شود» به کارگردانی کمیل جعفری از قشم نشستند.

  روز سه‌شنبه 23 بهمن آثار به صحنه رفته در بخش‌های مختلف جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر با استقبال مخاطبان و هنرمندان تئاتر مواجه شدند.
  در بخش مهمان جشنواره و در تالار وحدت، اجرای نمایش «خانه برناردا آلبا» به کارگردانی دکتر علی رفیعی با استقبال قابل‌توجه مخاطبان تئاتر همراه بود. در این اجرا هنرمندانی چون ایرج راد، گوهر خیراندیش، حبیب دهقان نسب، شهرام زرگر، سجاد افشاریان، تاجبخش فناییان، مسلم قاسمی، احسان کرمی، فرزاد حسنی و علی ژکان نیز ازجمله هنرمندانی بودند که به تماشای «خانه برناردا آلبا» نشستند.
  نمایش «زندگی در تئاتر» به کارگردانی محمد برهمنی نیز که در بخش «مسابقه ایران دو» و در سالن چهارسوی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت نیز در 2 نوبت با استقبال علاقه‌مندان به تئاتر اجرا شد. مهدی شفیعی مدیرکل سابق هنرهای نمایشی ازجمله مهمانان «زندگی در تئاتر» بود.
  در بخش ملل جشنواره سی و هفتم نیز اجرای نمایش «سوآرم» به نویسندگی و کارگردانی گابور گودا از کشور مجارستان در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر با استقبال مخاطبان همراه شد.
  در مرکز تئاتر مولوی و در بخش مسابقه «تئاتر ایران یک» از اجرای نمایش «از خط زرد فاصله بگیرید» به کارگردانی رضا رشادت نیز مورد توجه مخاطبان و علاقه‌مندان به تئاتر قرار گرفت.
  نمایش «استیو جابز» به کارگردانی مهران رنجبر هم که در بخش مسابقه بین‌الملل سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و در تالار حافظ به صحنه رفت، با استقبال مخاطبان تئاتری مواجه شد.
  در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر نیز تماشاگران تئاتری از اجرای نمایش «وقتی خروس غلط می‌خواند» به کارگردانی علی شمس استقبال کردند. این نمایش در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره سی و هفتم به صحنه رفت.
  نمایش‌های «شدن» به کارگردانی علی‌محمد رادمنش، «هشت لاکچری» به کارگردانی میثم سرآبادانی، «نامیرا» امیرحسین شفیعی، «داول کشی» به کارگردانی مرتضی اسدی مرام، «خرس‌های پاندا ...» به کارگردانی رضا ملکی و «اهم» به کارگردانی مسعود براهیمی نیز در بخش خیابانی جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر در جذب مخاطب موفق بودند.
  سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری و محمد الله یاری مدیر دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در سالن سایه به تماشای نمایش «چکامه‌هایی که حباب می‌شود» به کارگردانی کمیل جعفری از قشم نشستند.
  همچنین معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همراهی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی این وزارت، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور، کارشناس فرهنگی وزارت علوم و دبیر هفتمین جشنواره ملی رویش به مناسبت آغاز اجرای تولیدات و برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای تماشای نمایش «از خط زرد فاصله بگیرید» و کارگردانی رضا رشادت در مرکز تئاتر مولوی حضور داشتند.
  سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با دبیری نادر برهانی مرند از 22 بهمن تا 4 اسفند در تهران برگزار می‌شود.
  نظرات کاربران