در حال بارگذاری ...
 • رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی خبر داد؛

  بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی با اجراهای ویژه در تئاتر شهر

  رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی از اجرای نمایش های ویژه و مراسم بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی در محوطۀ مجموعه تئاتر شهر خبر داد.

  سامان خلیلیان رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی از برگزاری ویژه برنامه های روز ملی هنرهای نمایشی خبر داد و گفت: آغاز مجموعه برنامه هایی که روز چهارشنبه هفتم فروردین ماه در بزرگداشت روز ملی هنرهای نمایشی و روز جهانی تئاتر و با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی  برگزار خواهد شد، در قالب مراسمی پیش بینی شده که با حضور گروه های نمایشی مختلف در محوطۀ مجموعه تئاتر شهر روی خواهد داد. این مراسم با حضور گروه های نمایشی راس ساعت 16 روز چهارشنبه در ضلع شمال شرق پارک دانشجو آغاز می شود و با حرکت به سوی مجموعه تئاتر شهر دنبال خواهد شد.

  این کارگردان تئاتر در ادامه افزود: پس از استقرار گروه های نمایشی در محوطۀ تئاتر شهر، بخش بعدی مراسم با قرائت پیام های ویژه روز ملی هنرهای نمایشی  ادامه خواهد یافت و به دنبال آن گروه های نمایش حاضر در این رویداد با ارائه آیتم های متنوع نمایشی خواهند پرداخت.

  رئیس کانون تخصصی تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی در تشریح برنامه های نمایشی در روز ملی هنرهای نمایشی بیان کرد: در این ویژه برنامه، آیتم های متعدد نمایشی در قالب اجراهای خیابانی و محیطی ارائه خواهد شد. یکی از این آیتم ها حضور گروهی متشکل از 12 حاجی فیروز در برنامه است. همچنین گروه نمایشی عروسک های غول پیکر نیز در این روز به اجرای برنامه خواهند پرداخت. از دیگر آیتم های پیش بینی در این ویژه برنامه نیز می توان به نمایش خیمه شب بازی، نمایش بابا نوروز و فیروز، نمایشی با عنوان  عید اومد، بهار اومد، اجرای نقالی، همچنین ضرب پهلوانی و زورخانه ای اشاره کرد.   

  گفتنی است؛ «روز ملی هنرهای نمایشی» از سال ۹۶ در تقویم رسمی کشور به ثبت رسید و امسال ویژه‌برنامه‌های این روز با عنوان «نوروزِ نمایش» برگزار خواهد شد. روز چهارشنبه ۲۲ اسفند پوستر «روز ملی هنرهای نمایشی» که توسط سعید رضوانی طراحی شده بود در منزل استاد محمدعلی کشاورز رونمایی شد.

  منبع : ایران تئاتر
  نظرات کاربران