در حال بارگذاری ...
 • از روز دوشنبه 23 اردیبهشت؛

  نمایش «کمیته نان» در تالارقشقایی روی صحنه می رود

  «کمیته نان» عنوان تازه ترین اثر تالار قشقایی است که از روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه به کارگردانی لیلی عاج اجرای خود را آغاز می کند.

  به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، نمایش «کمیته نان» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج از روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه اجرای خود را در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر آغاز می کند. این اثر از تاریخ یاد شده ساعت 18:30 به مدت زمان 75 دقیقه و قیمت بلیت 30 هزار تومان پذیرای دوستداران تئاتر است.

  این اجرا که دومین اثر عاج درباره مشکلات صنفی و معیشتی، اجتماعی و سیاسی کارگران است، در فضایی پر تنش به مساله کول‌بَرها پرداخته و وضعیت زندگی‌های سخت طبقه کارگر را به نمایش خواهد گذاشت. وی پیش از این، تئاتر«قند خون» را نیز با تمرکز بر مسائل اقتصادی زندگیِ کارگران کارخانه قند، در تئاترشهر و تماشاخانه باران روی صحنه برده بود. این در حالی است که نمایش‌های «شب»، «باله روی سطرهای بی‌معنی»، «فکاهی‌نامه یک زن»، «خواب زمستانی»، «قند خون» و «روزمرگی» از دیگر آثار نمایشی این کارگردان هستند که هر کدام جوایزی را در جشنواره‌هایی تئاتر دانشگاهی و تئاترشهر کسب کرده‌اند. عاج سالِ گذشته در سی‌وهفتمین جشنواره تئاتر فجر نیز جایزه بهترین متن را برای نمایشنامه «سالی که دو بار پاییز شد» دریافت کرد .این هنرمند در عرصه فیلم کوتاه و تلویزیون، تاکنون فیلم‌های «پاییز»، «همین»، «هه‏ ره وس»، «زن خط تیره مرد» و «هرچه تو را به یاد من بیندازد زیباست» را کارگردانی کرده است.

  ارسطو خوش رزم، شاهو رستمی، لبخند بدیعی، الهام شعبانی، غزاله جزایری، سعید احمدی بازیگران نمایش «کیمته نان» هستند، ضمن اینکه ماریا حاجیها طراحی گریم، الهام شعبانی طراحی لباس، سینا ییلاق بیگی طراحی صحنه و رضا خضرایی طراحی نور گروه طراحان و کهبد تاراج مدیر تولید، مریم رودبارانی روابط عمومی و تبلیغات مجازی، احمدرضا حجارزاده مشاور امور رسانه ای، شایان جعفرپور طراح پوستر و مواد تبلیغاتی، رضا جاویدی عکس، نگین بهزاد و ناصر ارباب دستیاران کارگردان و تریفه کریمیان موسیقی ، دیگر عوامل اجرایی را تشکیل می دهند.

  برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com   مراجعه کنید.
  نظرات کاربران