در حال بارگذاری ...
مسعود صرامی مطرح کرد؛

«لانچر ۵» فضایی پلیسی معمایی دارد/ کشف راز قتل در پادگان نظامی

یکی از کارگردانان نمایش «لانچر ۵» درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی و تغییراتی که کارشان نسبت به اجرا در جشنواره تئاتر فجر داشته است توضیحاتی ارائه کرد.

مسعود صرامی که به صورت مشترک با پویا سعیدی کارگردانی نمایش «لانچر ۵» را برعهده دارد درباره تغییراتی که این نمایش در اجرای عمومی نسبت به جشنواره تئاتر فجر داشته است گفت: نمایش «لانچر ۵» با کمترین تغییرات نسبت به اجرا در جشنواره به اجرای عموم رسیده است و تنها ۲ تغییر در گروه بازیگران نمایش داشتیم که عماد درویشی جایگزین باسط رضایی و هادی شیخ‌الاسلامی به جای پویا سعیدی به صحنه می‌روند.

وی درباره شکل‌گیری ایده اولیه این اثر نمایشی بیان کرد: این نمایش را من و پویا سعیدی با همکاری هم نوشته‌ایم. البته طرح اولیه از جانب من مطرح شد و پویا سعیدی آن را گسترش داد که در نهایت با همکاری هم به متن اصلی رسیدیم. این نمایش فضایی پلیسی - معمایی دارد که اتفاقات در یک پادگان نظامی و حول کشته شدن سه سرباز و کشف راز قتل آن‌ها رخ می‌دهد. پرداختن به سوژه‌های معمایی در نمایشنامه‌نویسی ما کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد در حالی که تعلیق‌ها و گره‌گشایی‌های این ژانر جای کار بسیاری دارد و حیف است که مغفول واقع شود.

این کارگردان جوان تئاتر درباره جذب مخاطبان یادآور شد: از زمانی که ایده شکل‌گیری این نمایش مطرح شد، تلاشمان این بود که هم به مخاطب عام و هم مخاطب خاص تئاتری فکر کنیم و خوشبختانه با توجه به بازخوردهای مثبتی که در جشنواره و اجرای عموم گرفته‌ایم، به نظر می‌رسد در این راه موفق بوده ایم.

صرامی در پایان صحبت‌هایش عنوان کرد: در اجرای این نمایش ما شانس این را داشتیم که بازیگران بااستعداد و همراهی در کنارمان باشند که مطمئناً در آینده نام این بازیگران را زیاد خواهیم شنید.

امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، فرشید روشنی، حامد محمودی، عماد درویشی، مجتبی یوسفی، پوریا عربگری، عرفان امین، هادی شیخ‌الاسلامی بازیگران این اثر نمایشی هستند که تا ۱۸ مرداد ماه ساعت ۲۰:۳۰ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان نمایش آمده است: در پادگانی نظامی سه تیراندازی به فاصله زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره بازرسی از طرف ستاد کل مامور حل و فصل پرونده می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر
نظرات کاربران