در حال بارگذاری ...

«بیگانه در خانه» به سالن اصلی تئاترشهر رفت

سیدمحمد مساوات پس از ترک تئاتر مستقل تهران، از روز پنجشنبه اجرای خود را در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد مساوات پس از ترک تئاتر مستقل تهران، از روز پنجشنبه اجرای خود را در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز می‌کند.

«بیگانه در خانه» روز پنجشنبه ساعت ۱۷ و از روزهای بعد ساعت ۱۹ در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه می‌رود و بلیت‌فروشی روزهای جدید آن از امروز (دوشنبه ۷ بهمن) ساعت ۱۸ در سایت تیوال آغاز خواهد شد.

این در حالی است که سیدمحمد مساوات، اجرای «بیگانه در خانه» را که اجرایش که از اول دی‌ماه شروع شده، در سالن مستقل تهران متوقف کرد و از امروز ۶ بهمن، این نمایش در سالن مستقل تهران روی صحنه نخواهد رفت.

ظاهرا دلیل این تصمیم، اطلاعیه‌ای است که تئاتر مستقل تهران روز گذشته در توضیح اخبار ستاد خبری جشنواره تئاتر فجر صادر کرد و گفت: «پیرو خبر منتشر شده در رسانه‌ها (در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۸) از سوی ستاد خبری سی‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مبنی بر حضور «تئاتر مستقل تهران» به‌عنوان یکی از سالن‌های میزبان حاضر در این دوره اشاره به چند نکته ضروری است.

نخست، «تئاتر مستقل تهران» به دلایل روشن که دریافت جزئیات آن به اذهان مخاطبان آگاه هنر نمایش واگذار می‌شود، از پیش عدم تمایل به حضور در جدول اجراهای جشنواره تئاتر فجر را به اطلاع ستاد برگزارکننده رسانده است. 

دوم، «تئاتر مستقل تهران» تنها بر اساس قرار قبلی با کارگردان نمایش «بیگانه در خانه»، پذیرش مسئولیت و برخورد حرفه‌ای در قبال زحمات گروه اجرایی و البته استقبال تماشاگران نسبت به تمدید اجراها اقدام کرده که ابدا نباید به معنای پذیرش حضور مجموعه در جدول سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر قلمداد شود.

سوم، «تئاتر مستقل تهران» در ادامه برنامه‌ریزی‌ سالانه خود، مستقل از دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر همچنان همراه فعالیت‌های هنری گروه‌های تئاتری است و موفقیت روزافزون هنرمندان کشور را مستقل از ویژه برنامه‌‌های دولتی آرزو دارد.

در پایان،‌ بار دیگر تاکید می‌شود نمایش‌های «بیگانه در خانه» به کارگردانی سیدمحمد مساوات و «ولپن» به کارگردانی مهدی کوشکی برمبنای جدول زمان‌بندی از پیش تعیین شده و فارغ از جدول زمان‌بندیِ جشنواره‎‌های دولتی در «تئاتر مستقل تهران» به کار خود ادامه می‌دهند.»

در نمایش «بیگانه در خانه» آخرین نمایش گروه تئاتر رادیکال چهارده، نوید محمدزاده، رومینا مومنی، محمد علی‌محمد و علی حافظ‌پور بازی می‌کنند.
نظرات کاربران