در حال بارگذاری ...
پس از یک سال مبارزه با سرطان ریه

بهمن مفید بازیگر پیشکوست تئاتر و سینما درگذشت

بهمن مفید بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما ساعاتی پیش در سن ۷۸ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان ریه در تهران درگذشت.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر به نقل از ایران تئاتر ، به گفته یکی از بستگان نزدیک این هنرمند، زنده‌یاد بهمن مفید که در یکسال گذشته به دلیل سرطان ریه تحت درمان بود ساعاتی قبل در منزلاش در تهران در سن 78 سالگی چشم از جهان فروبست.

بهمن مفید متولد 5 مرداد ۱۳۲۱ در یک خانواده کاملاً هنرمند بود و اصالت خانوادگی‌اش به روستای گرکان واقع در شهرستان اراک بازمی‌گشت. او بزرگ‌شده محله شهباز و هم‌محلی هنرمندانی چون مسعود کیمیایی و احمدرضا احمدی بوده است.

زنده‌یاد مفید پیش و پس از انقلاب در سینمای ایران حضور فعالی داشت و فعالیت سینمایی خود را در سال ۱۳۴۸ و با ایفای نقش کوتاهی در فیلم قیصر مسعود کیمیایی آغاز کرد. شروعی که به دلیل دیالوگ مشهور «قصش درازه، من بودم، حاجی نصرت، رضا پونصد، علی فرصت ....» باعث معروفیت و محبوبیت بالای این هنرمند شد.

آخرین فعالیت سینمایی بهمن مفید مربوط به فیلم «سرود تولد» است که در سال ۱۳۸۳ تولید شد.

 در رابطه با زمان و چگونگی تشییع این هنرمند، خواهرزادهاش با بیان اینکه زمان خاکسپاری هنوز مشخص نیست، گفته: ایشان عاشق مردم بود و همیشه ممنون لطف آنها بود اما به دلیل شرایط فعلی (شیوع کرونا) ممکن است، نتوانیم پذیرای مردم برای مراسم خاکسپاری باشیم، بنابراین پیشاپیش از آنها سپاسگزاری می‌کنیم.

مجموعه تئاتر شهر درگذشت این هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر ، سینما و تلویزیون را تسلیت می گوید.

 
نظرات کاربران