در حال بارگذاری ...
به دلیل کهولت سن؛

رضا لنکرانی از هنرمندان پیشکسوت تعزیه درگذشت
وداع با دایره المعارف شبیه خوانی ایران

رضا نصرالله لنکرانی از چهره های با سابقه و تأثیرگذار تعزیه ایران صبح امروز یکشنبه ۱۶ آذر به دلیل کهولت سن در منزل خود چشم از جهان فروبست.

ابراهیم گله دارزاده مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان با تأیید خبر درگذشت رضا نصرالله لنکرانی، به خبرنگار مهر گفت: استاد رضا نصرالله لنکرانی یکی از بزرگان تعزیه ایران بود و با وجود اینکه چند سالی به دلیل کهولت سن به اجرای تعزیه نمی پرداخت ولی وجودشان برای تمامی تعزیه خوانان دلگرمی و برای تعزیه خوان های مطرح به عنوان یک تکیه گاه بود.

وی تأکید کرد: تسلط ایشان به نسخ تعزیه و شبیه خوانی و همچنین جنبه های دیگر تعزیه نظیر معین البکایی، موسیقی، وسایل و آکس سوآر استاد لنکرانی را به دایرﺓالمعارف آگاهی و معرفت تعزیه ایران تبدیل کرده بود.

گله دارزاده در ادامه سخنان خود یادآور شد: کسانی که اجراهای استاد لنکرانی را به خاطر دارند می دانند که در تسلط و اجرای تعزیه بی مانند بود. ایشان بارها و بارها در مجامع دانشگاهی دعوت می شد و برای توسعه شناخت و تجربه خود از تعزیه بدون هیچ حب و بغضی همه آنچه را که می دانست به اشتراک می گذاشت.

مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان در پایان تصریح کرد: حیف که این استاد گرانقدر دیگر در کنار ما نیست.

مدیریت و کارکنان مجموعه تئاتر شهر در گذشت استاد رضا نصرالله لنکرانی را به خانواده این هنرمند و خانواده تعزیه و هنر ایران تسلیت می گوید.
نظرات کاربران