در حال بارگذاری ...
در گفتگوی مدیرکل هنرهای نمایشی با مهر مطرح شد؛

ادامه مذاکره برای از سرگیری فعالیت تالارهای تئاتر
مکاتبه دو وزیر

مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به پیگیری برای انتقال تئاتر از گروه ۳ به ۲ مشاغل تعیین شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار امیدواری کرد که فعالیت‌های تئاتری به زودی از سر گرفته می‌شوند.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت از سرگیری فعالیت‌های تئاتری و رایزنی‌هایی که در این خصوص با وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شده، به خبرنگار مهر گفت: وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مکاتباتی را با وزیر محترم بهداشت و همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر انتقال تئاتر از گروه ۳ به ۲ دسته‌بندی انجام شده مشاغل توسط ستاد کرونا انجام داده است.

وی یادآور شد: ما خواستار انتقال تئاتر به گروه ۲ دسته‌بندی مشاغل هستیم و طی جلسه‌ای در وزارت بهداشت ادله تخصصی خود در این زمینه را ارائه دادیم. قرار شد دومین جلسه هفته گذشته برگزار و نتیجه مشخص شود که متأسفانه جلسه برگزار نشد. وزیر ارشاد و معاون هنری ایشان پیگیر هستند تا جلسه دوم در هفته جاری یا نهایتاً هفته آینده برگزار و وضعیت از سرگیری فعالیت‌های تئاتری مشخص شود.

آشنا ضمن اظهار امیدواری از اینکه جمع‌بندی جلسات مدنظر به نتیجه خوبی ختم شود، تأکید کرد: با این شرایط کرونایی که تئاتر باز و مجدداً تعطیل شود، نمی‌توان برنامه‌ریزی درستی را برای فعالیت‌های تئاتری انجام داد. اگر تئاتر به گروه ۲ مشاغل منتقل شود دیگر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های تئاتری به درستی انجام می‌شود.

مدیرکل هنرهای نمایشی در پایان سخنان خود گفت: نسبت به جلسه‌ای که برگزار و صحبت‌هایی که در آن مطرح شد، این امیدواری را دارم که بعد از برگزاری جلسه دوم مشکل تئاتر حل و فعالیت‌های تئاتری به زودی از سر گرفته شوند.
نظرات کاربران