در حال بارگذاری ...
در گفتگو با هنر آنلاین عنوان شد؛

تازه ترین اظهارات مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد درباره تئاتر شهر

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفتگو با خبرگزاری هنر آنلاین به بیان نقطه نظرات خود در موضوع تعیین حریم مجموعه تئاتر شهر پرداخت.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره برنامه‌های اداره کل هنرهای نمایشی در ایام نوروز گفت: در این ایام تئاتر به شکل عادی ساری و جاری است و علاوه بر آن عید نوروز بهترین فرصت برای اجرای برگزیدگان جشنواره خیابان تئاتر ایران است که در استان‌ها نمایش خود را اجرا کنند. کارهایی که در فضای مجازی پذیرفتیم و فیلمبرداری شدند نیز در ایام نوروز پخش خواهند شد. در پهنه رودکی هم چند نمایش اجرا خواهد شد.

او که چندی پیش از حصارکشی مجموعه تئاترشهر تا پایان سال خبر داده بود، در خصوص مشکلاتی که پس از برداشته شده حصار تئاترشهر و پارک دانشجو در دوران مدیریت آقای کرباسچی پیش آمد و پیامدهای آن برای این مجموعه، عنوان کرد: در آن دوران به اشتباه نرده‌های تئاتر شهر را برداشتند. نرده‌های پارک به ما ربطی ندارد ولی ماجرای این ملک فرق می‌کند. این ملک برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

مدیرکل هنرهای نمایشی درخصوص مخالفت برخی از هنرمندان در این باره اظهار کرد: دوستانی که می‌گویند چرا باید دور تئاتر شهر را حصار بگذاریم، بیایند به ما بگویند ما چه‌کار کنیم تا روی دیوار تئاتر شهر یادگاری ننویسند و اگر از مسئولان ثبت جهانی آمدند به ما نخندند؟ دوستان بیایند به ما یاد بدهند که چگونه از این اتفاق‌ها جلوگیری کنیم؟ ما حصار نمی‌کشیم ولی بگویند چطور از این بنا حفاظت کنیم؟ هنرمند ما در تئاتر شهر دارد اجرا می‌رود و یک‌دفعه صدای درگیری محوطه پارک دانشجو در سالن می‌پیچید و باعث ایجاد رعب و وحشت می‌شود.

او همچنین در ادامه افزود: اگر علی نصیریان، بهروز غریب‌پور و سایر بزرگان تئاتر دارند به این وضعیت اعتراض می‌کنند به خاطر این است که آن‌ها دارند کار می‌کنند و وضعیت را از نزدیک می‌بینند. آیا تالار وحدت، کاخ نیاوران و کاخ سعدآباد که حفاظ دارند خراب شده‌اند که ما نگران خراب شدن اینجا هستیم؟ آن‌هایی که نگران این موضوع هستند به ما بگویند این مسئله را چطور حل کنیم؟ ژست روشنفکری گرفتن مشکلی از تئاتر ما را دوا نمی‌کند.

آشنا اضافه کرد: باید یک حریمی وجود داشته باشد که هنرمندان ما آسایش داشته باشند. الان جامعه هنری و رسانه‌ها موافق هستند و ما که بهره‌بردار هستیم نیز موافقت خودمان را اعلام کردیم ولی نمی‌دانم علت مخالفت سایر افراد چیست؟ آن‌هایی که مخالف هستند به ما بگویند آیا می‌توان کاری کرد که متعادان متجاهر در پارک نخوابند و در محوطه تئاتر شهر آتش روشن نکنند؟ این ملک برای وزارت ارشاد است و حریم آن نیز مشخص است.

هنرآنلاین گفت‌وگوی مفصلی با قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی داشته است که مشروح آن به زودی منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری هنر آنلاین
نظرات کاربران