در حال بارگذاری ...
 • تئاتر شهر دررسانه ها

  "ایوب آقاخانی" نویسنده نمایش "همسایه ات را دوست بدار"،
  ین اثر نمایشی را به روی صحنه می برد.
  این کارگردان تئاتر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: این نمایش از مضمونی طنز برخوردار است و توسط گروه "پوشه" اجرا می شود.
  به گفته وی، نمایش "همسایه ات را دوست بدار" در مرحله بازنویسی است و ممکن است نام آن تغییر کند.
  کارگردان نمایش "فصل خون" افزود: این نمایش دارای چهار بازیگر(سه مرد و یک زن) است و حضور"افشین هاشمی"، "هدایت هاشمی" و "خسرو احمدی" در آن قطعی شده و برای نقش زن مذاکراتی با یکی از هنرمندان صورت گرفته است.
  آقاخانی گفت: "لادن کنعانی" به عنوان طراح صحنه و لباس و "محسن میرزایی" نیز به عنوان آهنگساز در این نمایش حضور دارند.
  به گفته این کارگردان، نمایش "همسایه ات را دوست بدار"، (هفته نخست) شهریور ماه و در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به روی صحنه می رود.
  آقاخانی درخصوص داستان این نمایش گفت:‌ "همسایه ات را دوست بدار" روایتگر فرد دینداری است که براساس عمل به فرائض دینی و در یک شرایط خاص به همسایه خود کمک می کند که این عمل سرآغاز سلسله مشکلات پیچیده ای است که برای این فرد پیش می آید و او را در شرایط بغرنجی قرار می دهد.
  این کارگردان با بیان اینکه تلاش کردم "همسایه ات را دوست بدار" را به سبک نمایشنامه های دهه 80 آمریکا بنویسم، افزود: در نمایشنامه های درام نویسان آمریکایی در دهه 80 میلادی از جمله "دیوید ممت"، ویژگی های تعریف شده ای به ویژه در بازی و ریتم مشاهده می شود که در ایران کمتر تجربه و هرگز اجرا نشده است.
  آقاخانی تصریح کرد: نمایش "همسایه ات را دوست بدار" نیز با این سبک قرار است اجرا شود و امیدوارم مخاطب نیز آن را بپسندد.
  نظرات کاربران