در حال بارگذاری ...
 • تئاتر شهر دررسانه ها/نمایش «عروسی در سایه» در تئاترشهر اجرا می‌شود

  خبرگزاری فارس: نمایش « عروسی در سایه » به نویسندگی و کارگردانی "علی عابدی" نیمه دوم خرداد ماه سال جاری در تالار سایه روی صحنه می‌رود.

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی این نمایش، «عروسی در سایه»، ناکجا آبادی را نشان می‌دهد که مردهایش در جنگ کشته شده‌اند و تعداد بی‌شماری از جمعیت کنونی‌اش را زنان تشکیل می‌دهند. عروس، خوشبخت‌ترین زنی است که توانسته برای خود مردی را پیدا کند. او برای آغاز یک زندگی مشترک با سرباز «دابو» قرار می‌گذارد اما....
  عوامل این نمایش عبارتند از: نویسنده و کارگردان: علی عابدی، دستیار کارگردان: پرستو کرمی، مدیر صحنه: فریدون ملکی، آهنگساز: مجید وطنیان، طراح لباس: زری کریمی، طراح گریم: فرناز مرتضوی، طراح پوستر و بروشور: نازنین خزایی، طراحی و ساخت انیمیشن دو بعدی: زهرا بهمنیار، روابط عمومی: شراره پورخراسانی.
  بر این اساس، امیر کربلایی زاده- سارا فرزاد فرد- وحید آقاپور- نوشین تبریزی- پرستو کرمی در این نمایش بازی می‌کنند..
  نمایش «عروسی در سایه» که در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به صحنه رفته، اواخر خردادماه سال جاری جهت اجرای عموم در تالار سایه به صحنه خواهد رفت.
  علی عابدی، کارگردان این نمایش در یادداشتی برای این نمایش آورده است:
  نمایش «عروسی در سایه» در مسیر به اجرا رسیدن خود با هر نوع تغییری از متن تا بازیگر مواجه شده است. جهانی که گروه در متن برای رسیدن به آن راهی طولانی را طی کرده، جهانی است که به سبب جنگ، به جهانی غیرقابل تصور تبدیل شده است. تنها تک رنگ این پرده سوخته، عشقی است که توسط دو شخصیت آن یعنی عروس و سرباز با جدیت دنبال می‌شود.
  در ادامه این یادداشت آمده است: آیا در جهان متن جنگ، موجود زنده‌ای است که برای بقای بشریت دست به کار شده یا بشریت برای ادامه حیات دست به دامان جنگ شده است؟ آیا برای پدر و سربازی که از جنگ خسته شده و توانایی ایستادگی در برابر ادامه آن را ندارند سکوتی حاصل می‌شود تا در آن که به چیزی غیر از جنگ بیندیشند؟ سکوت!
  سکوت در کدام جنگ حاصل می‌شود و این سرفصل بحث و تجزیه و تحلیل گروهی است که با دستمایه قرار دادن چنین مضمون و مفاهیمی با نگاهی طنز به آن پرداخته است. در متن سعی بر این بوده است که شعاری داده نشود و این بی‌شعاری همان چیزی است که گروه برای رسیدن به آن به هر تغییر با دیده مثبت نگریسته است.
  نظرات کاربران