در حال بارگذاری ...
 • شماره 115 ماهنامه سینما تئاتر منتشر شد

   

   

  قابل توجه اعضای باشگاه تماشاگران سایت تئاترشهر:

  صد وپانزدهمین شماره ماهنامه هنری سینما تئاتر با نگاهی به زندگی و شیوه تئاتر آگوستوبال تحت عنوان "گریز به تئاتر مردمی" منتشر شد.

  به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، ماهنامه هنری سینما تئاتر در پانزدهمین سال فعالیت خود، شماره 115 این نشریه را با سردبیری "مهران فرهادی" منتشر کرد.

  مطلب نگاهی به زندگی و شیوه تئاتر آگوستوبال که توسط حیدر خالدی ترجمه شده پیرامون آگوستوبال مدیر تئاتر "آرنا" در برزیل و کارگردان، نمایشنامه نویس، نظریه پرداز تئاتر و استاد تئاتر این کشور نگارش شده است.

  در بخش تئاتر این نشریه هنری گفت و گو با "لیلین هلمن" نمایشنامه نویس آمریکایی که در کارنامه خود نگارش هفت نمایشنامه اورژینال و هفت نمایش اقتباسی را داشته با ترجمه "بهزاد هرمزی" و نگاهی به اجرای جدید نمایش "داستان وست ساید" نوشته و کار "آرتور لارنتز" که با بازی مت کاوانا، ژوزفینا اسکلگیون، کرن اولیو، کودی گرین، جورج اکرم، استیو بست، جوی هارو و اریک هپتج اجرا شده به چاپ رسیده است.

  از دیگر مطالب تئاتری این ماهنامه می توان به اخباری از "تئاتر جهان"، گفت و گو با عاطفه تهرانی، کارگردان نمایش "بخوان" که اخیراً در تالار سایه مجموعه تئاترشهر اجرا شد و یادداشتی پیرامون "تماشاخانه ایرانشهر" به چاپ رسیده است.

  گفتنی است تماشاخانه ایرانشهر شامل دو تماشاخانه جنب خانه هنرمندان ایران است که اخیراً بهره برداری شده و نمایش "تمام صبح های زمین" اثر "حسین مسافرآستانه" در آن به روی صحنه رفته است. 
  نظرات کاربران