در حال بارگذاری ...
 • نمایش های تئاتر شهر از نگاه اعضا باشگاه تماشاگران

  * نمایش اهل قبور   - بیژن وکیلی

  با توجه به موضوع نمایش و آن همه نشانه و دیالوگ های هدفمند بازیگران در طول اجراآیا واقعا لازم بود تا لطیف خان بیاید محض اطمینان نتیجه گیری ها را برای بار چندمبیان کند؟ باید به تماشاگر فرصت داد تا برداشت خودش را هم داشته باشد.اهل قبور من را یاد تیم رئال مادرید چند سال پیش انداخت. تعداد زیادی بازیگرتوانمند که در نمایشنامه جای مانوری برای آنها وجود ندارد. حضور لطیف خان به نظرماضافه بود .ضمن این که همه حرف را نباید به زبان آورد به هر جهت مخاطب می تواندخیلی حرف ها را از نشانه ها بخواند. ممنون- سحرقهرمانیسحر: سلام وخسته نباشیدمنم مثل نگارجون بی صبرانه منتظر اجرای این نمایش هستم- میلادکر کنم باید دو سه باری ببینمش، ارزشش رو داره

  - امید کوشانفرمن این نمایش رو دیدم . خیلی قشنگ بود . بازی ها عالی بود . به ویژه الهام پاوه نژاد(کهواقعا تو نمایش خدای کشتار هم غوغا کرد.

  - سحر قهرمانی سلام منکه خیلی دوس دارم برم تئاتر و ازنزدیک  ببینم ولی حیف که نمیشه ولی مطمئنمشهرام حقیقت دوست عزیز مثل همیشه نقشش رو عالی کارکرده.

  - نفیسه طایفه رستمیسلام من دیشب این تتاتر را  دیدم ، خیلی عالی بود همه بازیگران در هر سمتی عالی بودند.

  - نفیسه طایفه رستمیبه نظرم اتفاقا حضور لطیف خان اضافه نبود . اگردقت کرده باشید پیام تتاتر توسط لطیفخان گفته شد درسته که در تتاتر بیشترین استفاده را حرکت و ایما و اشاره می کند اما در نظرداشتهباشید اهل قبور سبک خاص خودشو دارد  توی  همه تتاترها  ایما و اشاره جواب نمی ده.

  - مارال بنی هاشمیگاهی شاهد نمایش هایی هستیم چنان متأثر از ابزار اجرا ( موسیقی ، نور ، افکت و ... ) که مخاطب را در حواشی فضا گم می کنند و گاهی نیز شاهد  اجراهایی هستیم که کوچکترینخلاقیتی در طراحی و  اجرای آنچه بدان محتوای اثر گوییم ، ندارند . " اهل قبور " بابهره مندی از بازی های مطلوب و تکیه بر روایتی ساده ( که تنها می خواهد بگوید و به شیوه ی آن بی توجه است ) ، به نظر می رسد  سایر جذابیت های نمایشی را  نادیده گرفته وحرفی برای گفتن در این زمینه ندارد .

  - نفیسه طایفه رستمیسلام من دیشب این تتاتر دیدم خیلی عالی بود  همه بازیگران در هرسمتی عالی بودند.

  * نمایش مرغ مینا - مارال بنی هاشمیتصور من بر این است که " مرغ مینا" بیش از هر چیز وام دار  ویژگی های کم نظیری دراجرا  همانند قطعاتی که استاد رویگری اجرا  نمودند و یا  استفاده  از موسیقی و اشعاریکه به غایت ،  به جا انتخاب شده  بودند ، می باشد  به عبارت بهتر بار معنایی و احساسیتوسط ابزار اجرا – و نه مجری یا بازیگر - به تماشاگر منتقل می شد و این در حالی استکه در این نمایش حضور بازیگران بزرگی را در عرصه تئاتر شاهد هستیم که این امرانتظار تماشاگر را در خصوص محتوا و نه قالب  اجرا ، افزایش می دهد که متأسفانه به نظربنده ، این انتظار برآورده نشده است .  با تشکر از زحمات تمامی عوامل این نمایش .

  - حسین ابراهیمیلطفا ، تغییر زمان اجراها را اعلام و بروز کنید.

  - نیلوفر حسینیمن الان از اجرای این نمایش میام خیلی خوشحالم که استاد رویگری را بعد از چند سالدوباره روی صحنه تئاتر دیدم.

  - محمد علی رحمتی زادهعکس های تئاتر بهتر از خود تئاتر بود مخصوصا عکس هایی که در بروشور هم  بود.

  - بیژن وکیلیکار زیبایی بود ، طراحی و اجرای نور عالی بود. روی حرکاتبازیگران سفید پوش و رقص سما گونه می توانست بهتر کار شود . بعضی بازیگران تواناییچند ثانیه بی حرکتی را هم نداشتند.  تشکر می کنم  از این که کارهای ملی را روی صحنهمی برید.

  - محمد شریف صدیقمن از اعضای باشگاه تماشاگران هستم و طی دعوتی که از من شد نمایش مرغ مینا را دیدم. خواستم به این وسیله تشکر کنم.  همچنین خوشحال شدم از بازگشت جناب رویگری و آرزویموفقیت برای تمام اعضای این نمایش زیبای ایرانی چه متن زیبای محمد ابراهیمیان چهموسیقی زیبای عماد توحیدی و  زحمات تک تک دیگر عوامل.

  - محمد شریف صدیقبا جناب  بیژن وکیلی در مورد تحرک  بی دلیل بازیگران سفید پوش خصوصا  خانم ها موافقم،در یکی از اولین این موارد جایی که می باید گروه سفید پوش گوشه سمت چپ صحنه، ثابتمی بودند چشم و نگاه یکی از ایشان در بین جمعیت می گشت !  این مسایل نمایش را از حالتحرفه ای خارج می کند. من مواردی دیگر هم به ذهنم می رسد  اما  ترجیح دادم  تنها زحماتعوامل را ببینم و تشکر کنم ، از سوی دیگر هنوز نمی دانم چقدر ، منطورم  حجم مطلباست،  مجاز هستیم  نظرات خود را اینجا در میان بگذاریم. خوشحال می شوم  مدیران سایت حدو حدود مجاز نظر دهی ما را از نظر فضای در اختیار روشن کنند ،  اگر چه محدودیت کاراکترنمی بینم  اما بهتر می دانم مطابق جو و فضای مورد نظر سایت حرکت کنم.

  - سارا مطوریکارشون فوق العاده بود خیلی زحمت کشیده بودن واقعا  قشنگ کار کرده بودن من اولینباری بود که میرفتم تئاتر . کارشون باعث شد که از جو و فضا و کار تئاتر بیشتر  ازسینما خوشم  بیاد . دست همشون درد  نکنه ان شاا... همشون شاد و پیروز باشن ...

  - نگار خوانین زادهروزیکه من برای دیدن نمایش رفتم سیبیل نداشتن . اینجا گریمشون عوض شده.آخر اجرادختر کوچولوی نازش اومد رو  سن و  یه سبد گل داد  به باباش.خیلی خوشحالم که بعدازچند سال استادرویگری رو تو صحنه دیدم،صداش مثل همیشه بینظیربود.بازیش فوق العاده بود. می تونم به جرات بگم  از همه بازیگرا بهتر بازی کرد.* نمایش خانه - بیژن وکیلیبسیار خوب . شخصیت پردازی خیلی خوب بود  و باز ی ها که بیشتر فردی بودند  عالی بودند. استعاره کوچک  شدن خانه هم  زیبا بود  هر چند  نمودی در داستان نداشت  و فقط بیان می شد.

  - نگار خوانین زادهخیلی دوستش دارم بازی هاش فوق العاده است . پانته آجون دوستت دارم  امیدوارم  موفقباشی- مریم کسایی زادهبا سلام . با توجه به اینکه خانم نگار عابدی در تالار مولوی هم اجرا دارند کاملاقابل درکه که چرا اینقدر ساعت اجرای نمایش خانه دیر وقته . ولی اگر بعد از اتماماجراهای نمایش تالار مولوی امکان داشت که ساعت  اجرای نمایش خانه تغییر کنه  مطمئناافراد  بیشتری امکان دیدن این نمایش رو خواهند داشت.

  * نمایش عروسی درسایه - بیژن وکیلیکار طنز خوبی  بود و لذت بردم . بازی ها بسیار قوی بودند خصوصا وحید آقا پور بسیارانرژی گذاشت .  امیر کربلایی زاده هم گویا می خواهد با نقش سرباز قرار دادببندد. ممنون .
  نظرات کاربران