در حال بارگذاری ...
 • طرح تحقیقاتی نمایش درمانی آغاز شد

  نخستین طرح تحقیقاتی " نمایش درمانی" با همکاری دانشگاه سوره و با حضور استادان دانشگاه و هنرمندان تئاتر در تهران  آغاز شد.
  مجری بخش عملی این طرح در مصاحبه با سایت خبری تئاتر شهر افزود : این طرح به منظور بررسی ابعاد درمانی و تحقیق در خصوص جدیدترین دستاوردهای نمایش درمانی با همکاری تیمی تحقیقاتی شامل یک روانشناسی (افسانه مهدوی) یک روانپزشک  و یک روان نمایشگران انجام می شود.
  وی تصریح کرد: این طرح در 20 جلسه و به مدت 2 ماه برای نخستین بار در ایران بر روی جمعیت هدف شامل برخی افراد دارای مشکلات روحی غیر بستری انجام می شود.
  مجید امرایی که سابقه کارگردانی تئاتر و روان نمایشگری دارد ،‌گفت: در این جلسات با همکاری اعضای تیم درمان  تلاش می شود علایم بالینی روحی این افراد بطور دقیق شناسایی ،‌بررسی و بوسیله روش های نمایش درمانی مورد معالجه قرار گیرد.
  وی افزود: در این روش غیر دارویی که از جمله روش های نوین در کشورهای پیشرفته جهان بشمار می رود ،‌ مسایل و مشکلات بیمار از طریق نمایش بازسازی و با رفع نقاط تاریک ومبهم بوجود آمده در ذهن او حل می شود.
  مسئول بخش عملی و اجرایی طرح تحقیقاتی نمایش درمانی گفت: نمایش درمانی در حل مشکلات و عارضه های بیماران روانی نتایج مثبتی داشته است و هم اکنون در بسیاری دانشگاه ها ،‌ مدارس و حتی مراکز صنعتی و پادگان ها انجام می شود.
  وی افزود: از 8 سال پیش نیز شیوه نمایش درمانی در ایران بر روی تعدادی از جانبازان اعصاب و روان دفاع مقدس انجام شد که آثار مثبتی در برداشته است.
  امرایی گفت: نتایج این پژوهش پس از پایان دوره 2 ماهه درمانی و بررسی نتایج وکارکردهای آن بوسیله تیم تحقیقاتی دانشگاهی منتشر می شود و در اختیار مراکز آموزشی و پژوهشی قرار خواهد گرفت.
  نظرات کاربران