وزیر آموزش و پرورش در حاشیه حضور در جشنواره تئاتر فجر:

از هر نوع همکاری با حوزه تئاتر استقبال می‌کنیم

وزیر آموزش و پرورش با حضور در مجموعه تئاتر شهر و بازدید از سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، در جمع خبرنگاران درباره اهمیت استفاده از ظرفیت های هنر تئاتر برای این وزارتخانه گفت: «از هر نوع همکاری با حوزه تئاتر استقبال می‌کنیم.»

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه حضور در این رویداد هنری و تماشای نمایش «بیگانه در خانه» اثر سید محمد مساوات بیان کرد: ایام دهه فجر را به همه تبریک می‌گویم. آموزش و پرورش به موضوع تئاتر اهمیت زیادی می‌دهد. در همه مدارس متوسطه آموزش و پرورش جشنواره تئاتر و سرود برقرار است و معلمانی نیز که با این هنر آشنا باشند قطعا عملکرد بهتری خواهند داشت. استفاده از روش‌های تلفیقی و بهره‌گیری از هنر توسط معلمان برای انتقال مفاهیم آموزشی بسیار اهمیت دارد و یکی از این روش‌ها استفاده از ظرفیت‌های هنر تئاتر است.  وی درباره تعامل وزارت آموزش و پرورش با حوزه نمایش بیان کرد: این تعامل و تجلی آن باید در طول سال تحصیلی صورت بگیرد و دیده شود. برای تولید و خلق یک اثر نمایشی باید ماه‌ها تمرین و وقت صرف شود و ما از توسعه و شکل‌گیری هر نوع همکاری میان هنر تئاتر و وزارت آموزش و پرورش استقبال می‌کنیم.  حاجی‌میرزایی در پاسخ به سوال خبرنگار ستاد خبری جشنواره تئاتر فجر مبنی بر چگونگی تحقق تعامل آموزش و پرورش با تئاتر توضیح داد: یکی از این روش‌ها و ظرفیت‌ها از طریق تماشای تئاترهای در حال اجرا توسط دانش آموزان صورت می‌گیرد. امیدواریم هنرمندان و دانش آموزان به ترتیب با نقش آفرینی و تماشای آثار نمایشی ظرفیت‌های خود را بسط و توسعه بدهند.  سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا ۲۱ بهمن در حال برگزاری است.

Fatal error: Cannot use model\libs\todocx\PHPWord\Shared\String as String because 'String' is a special class name in /var/www/theater/model/libs/todocx/phpword/writer/word2007/base.php on line 30